skip to Main Content

Çatı kaplama işlemleri oldukça büyük bir öneme sahiptir.Çatı kaplama çalışmaları esnasında her bir detayın üzerinde etkili şekilde durulması sonrasında ise ortaya uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanılabilecek tarzda çatılar çıkmış olacaktır. OSB, böylesine bir düşünceye sahip olan insanların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeyi hedeflemektedir.

En basit tabir ile OSB, yüksek mukavemetli ve neme karşı dayanıklı olan bir kaplama çeşididir. Bu kaplama türü başta çatı olmak üzere yer döşemesi, shingle altı levhası gibi kombine ve tek uygulamaların yanı sıra araç karoseri imalatında, tüm iç ve dış dekorasyon işlerinde, ambalaj sanayisinde, dükkan, mağaza yapımı, oda bölmesi ve dekorasyonunda, prefabrik ve barakaların iç bölmelerinde, spor salonu, okul, depo gibi alanlarda ve masa, sıra yapımı gibi uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Belirlenmiş olan yere OSB uygulanmadan önce kaplamanın bulunduğu bölgedeki olası nem farklılıklarından etkilenmemesi adına en az 48 saat öncesinde uygulamanın yapılacağı yere getirilerek bekletilmesi önemlidir. Çünkü bu sayede OSB bulunduğu ortama uyum sağlayacak ve uygulamadan istenilen iyi sonuçlar alınmış olacaktır. Bursa’da üretilmekte olan OSB’lerin çatılarda en iyi şekilde kullanılabilmesi adına belirli aralıklarla ve düz şekilde monte edilmesi önemlidir. Kısa kenarlar mesnetlere tam olarak isabet ederken uzun kenarlar ise mesnetlere dik olmalıdır. Bu ürün rutubetlere karşı oldukça dirençlidir fakat aşırı rutubet ve sıcaklardan ötürü olası genleşme düşünülerek her bir plakanın arasında belirli bir boşluk bırakılması önem taşımaktadır.

 

Monte işlemi esnasında OSB istenildiği gibi kesilebilmektedir. Kullanım alanı oldukça fazla olduğu için özellikle de son dönemlerde pek çok farklı konuda kullanılmaktadır. Böyle olunca da insanların mutlaka kaliteli materyaller arasından seçimlerini yapmaları gerekmektedir. Bursa’da en uygun osb fiyatları için sizde mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Back To Top