skip to Main Content

Masif panel, aynı ağaç türünden lamellerin yani küçük kesitli odun parçalarının uç uca ya da tek parça şeklindeyken lifleri paralel olacak şekilde birbirine boyuna ve enine tek yönde tabaka şeklinde elde edilmiş olan levhalardır. Bu panellerin gerek masif ağaç malzemelerinin diğer tarzdaki ahşap malzemelere oranla çok daha üstün olması gerekse yüzey stabilitesi ve yüksek boyutları ile yapı fiziği konusunda her türlü ihtiyacı sağlayabildiği için kullanım oranları artmaktadır.

Başta merdiven ve iç mekan mobilyalarında kullanılmakta olan masif panel, gerek üretim gerekse kalite kontrol anlamındaki hızı ve ekonomi sağlayıcı nitelikleri ile diğer levha ürünlerine alternatif olarak kullanılmaktadır. Mobilya ve dekorasyon sektörü başta olmak üzere kullanım alanı her geçen gün yayılmaya başlamıştır. Masif panelin en büyük avantajlarının başında ise düşük ısı iletkenliği ve tamamen sağlıklı ve doğal malzemeden oluşu gelmektedir. Yani “ahşabın sıcaklığı” konusu masif panel için %100 geçerlidir. Aynı zamanda bu malzemenin doğallığı bozulmadan geniş bir yüzey imkanı sağlanabilir ve direkt olarak kullanıma hazır bir halde sunulur.

Bununla beraber masif panel, zengin renk ve tekstürün yanı sıra dekoratif görünüm bakımından  da insanlara istediklerini en iyi şekilde vermeyi başarmaktadır. Yüksek direnç özellikleri ve boyut stabilitesi sayesinde işlenme çalışmaları hiçbir sorun yaşanmadan yerine getirilmiş olacaktır. Bundan dolayı da masif panel kullanılarak pek çok farklı yerde hiçbir sorun yaşanmadan kolaylıkla kullanılabilmektedir. Şimdilerde pek çok firma, ürünlerini demonte olarak hazırlamak istiyorlar. Bursa içerisinde üretilmekte olan masif paneller, diğer leva ürünlerine nazaran demonte mobilya üretimi konusunda çok daha avantajlıdır. Üstelik sağlam olması sayesinde çok uzun zamanlar boyunca sorunsuzca kullanılabilmektedir.

Uniform kalınlık ile birbirinden farklı tip ve boyut çeşitleri de yine Bursa’da satışını yaptığımız ürünler arasında bulunmaktadır. Üst yüzey işlemleri ve yüzey kaplama çalışmaları için en üst düzey uygunluğun bu ürünlerde olması; yapılacak olan mobilya üretimlerinin yüksek performanslar ile gerçekleştirilmesine imkan tanımaktadır. Üstelik masif panellerin yatırım maliyetleri diğer levha panellere nazaran oldukça düşüktür. Masif paneller makinelerde oldukça kolay bir şekilde işlenebilmektedir. Böyle olunca insanlar bu ürünü kullanarak istemiş oldukları her şeyi kolaylıkla yapma imkanına erişebilirler. Uygun fiyatlara kaliteli malzeme arayışına giren müşterilerimiz Bursa’da satışını yaptığımız masif panel ürünlerini inceleyebilirler.

Back To Top