skip to Main Content

Ülkemizde en yaygın kullanılan kereste türlerinin başında gelen çam kereste, sağlamlık açısından da mobilya ve dekorasyon sektöründe ustalarına istediklerini en etkili şekilde vermektedir Dayanıklı olmasının yanısıra neme karşı mukavemetli olması ve bu özelliğini çok uzun yıllar boyunca koruması da yine çam keresteyi diğer kereste türlerinden başarılı şekilde ayıran kereste türleri içerisinde kendine yer buluyor. Karaçam genel olarak çürümelere karşı dayanıklı olan bir türdür. Bundan dolayı da daha çok nemli bölgelerde terci edilmektedir. Çatı, kapı ve pencere karkaslarında kullanılmakta olan karaçam, yağlı bir yapıya sahip olmasından ötürü de oldukça uzun ömürlü çam kereste türü olarak ön plana çıkmaktadır.

Taban tahtası, lambri, pencere ve kapı doğraması, kalıplık tahta, inşaatlık dilme olarak kullanılan kızılçamın dünyadaki en fazla yayıldığı yer ise Türkiye’dir. Kendi içinde farklı sınıflara ayrılmakta olan bu çam kereste türü içerisinden kullanıcılar kendi isteklerine en uygun olacağına inandıkları ürünleri inceleyerek bunlar arasından seçimlerini gönül rahatlığı ile yapabilirler. Sarıçam ise diğer çam türlerine oranla daha çok dekoratif anlamda kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise işlemesinin çok daha kolay olmasıdır. Dolayısıyla işletmeler kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya koyacağına inandıkları tarzdaki sarıçam keresteleri alarak bunları diledikleri gibi kullanma imkanına sahip olabiliyor, böylece ortaya birbirinden güzel ve farklı ahşap ürünleri çıkmış oluyor.

Sahip olduğu dayanıklılık ve doygunluk ile çam kereste modelleri günümüzde birçok farklı ahşap ürününde kullanılmaktadır. Dolayısıyla çam kereste almayı düşünen müşterilerimiz Bursa Küçük Sanayideki işyerimizde ürünlerimizi inceleyerek istedikleri türdeki çam keresteyi seçebilirler.

Back To Top